NCTA City Open Championships 2020 - Mens Singles

Top Half

Top Half | Bottom Half | Final Round

  1. Iancu Ghinda (1)      
Saturday @ 5pm (RSC)  Iancu Ghinda (1)    
  2. Karim Belkhir       
  Sunday @ 1 PM (RSC)  Iancu Ghinda (1)  
  3. Ali Bougbaba  6-1, 6-3   
Friday @ 6pm (RSC) 
Ali Bougbaba     
  4. Samuel Bovenland  6-0, 6-0  Tuesday@ 4 PM (RSC Outdoor Clay Court)       
    Iancu Ghinda (1)    
  5. Ian Brander (12)   7-5, 6-0     
Friday @ 8pm (RSC) 
Ian Brander (12)      
  6. Tarek Samhan  6-4, 7-5         
  Sunday@11 AM (RSC)  Ian Brander (12)      
  7. Mark Purves  6-1, 6-1  Friday@4 PM (TCWO Outdoor Clay Court)     
Friday @ 8pm (RSC) 
Mitch Bouchard       
  8. Mitch Bouchard  6-0, 6-3     
        Iancu Ghinda (1)  
  9. Simon Lavoie-Perusse (9)     6-0, 6-0   
Friday @ 6pm (RSC) 
Simon Lavoie-Perusse (9)      
10. Darrshan Sureshi  6-1, 6-1       
Sunday@5 PM (RSC)  Simon Lavoie-Perusse (9)    
11. Eric Tremblay  6-0, 6-0       
Friday @ 6pm (RSC) 
Eric Tremblay         
12. Gary Hawkes  6-2, 5-7, 6-4  Thursday@6 PM (RSC Outdoor Clay Court)       
    Simon Lavoie-Perusse (9)    
13. James Ferguson (7)   6-2, 6-3     
Saturday @ 5pm (RSC) 
James Ferguson (7)      
14. Alexandre Lungu  6-1, 6-1         
Wednesday@8 PM (RSC Outdoor Clay Court)  James Ferguson (7)      
15. Jason Dupuis  6-3, 6-4       
Friday @ 8pm (RSC) 
Stefan Martincevic         
16. Stefan Martincevic  6-1, 6-0         
        Friday@6 PM (TCWO Outdoor Clay Court)  Iancu Ghinda (1)
17. Patrice Aubriot        6-1, 6-0 
Saturday @ 6pm (RSC) 
Kenneth Li         
18. Kenneth Li  6-0, 6-2         
Tuesday@5 PM (TCWO Indoor Clay Court)  Adrian Tudor (8)      
19. Kevin Wilson  6-2, 6-2       
Saturday @ 4pm (RSC) 
Adrian Tudor(8)        
20. Adrian Tudor (8) 6-1, 6-1  Wednesday@4 PM (RSC Outdoor Clay Court)       
    Adrian Tudor (8)    
21. Stephen Bowler    6-3, 4-6, 6-0     
Saturday @ 3pm (RSC) 
Stephen Bowler       
22. Ryan Zanganeh  6-0, 6-2         
Sunday@ 3PM (RSC))  Sacha Krishna (11)      
23. Ky Tuong Ly  6-1, 6-2       
Saturday @ 1pm (RSC) 
Sacha Krishna (11)      
24. Sacha Krishna (11) 6-0, 6-0       
      Adrian Tudor (8)  
25. Dominic Laflamme      w/o   
Saturday @ 1pm (RSC) 
Dominic Laflamme       
26. Anas Saha  6-3, 6-2       
Wednesday@5 PM (TCWO Indoor Clay Court)  Connor Hickson (14)    
27. Andrew Clark-Alfaro  6-0, 6-2       
Saturday @ 3pm (RSC) 
Connor Hickson (14)        
28. Connor Hickson (14) 6-0, 6-0  Thursday@ 6 PM (RSC Outdoor Clay Court)       
    Connor Hickson (14)    
29. Eric Simionescu    7-6, 6-4     
Sunday @ 9 am (RSC) 
Loni Bytyqi       
30. Loni Bytyqi  6-4, 6-3         
Wednesday@ 6 PM (RSC Outdoor Clay Court)  John Wins-Purdy (4)      
31. Galen Weaver  6-0, 6-1       
Saturday @ 4pm (RSC) 
John Wins-Purdy (4)        
32. John Wins-Purdy (4) 6-0, 6-3