NCTA City Open Championships 2020  - Draw

NCTA City Open Championships 2020 - Mens Singles

 

  1. Samuel Bovenland       
Friday@6 PM (TCWO Outdoor Clay Court)  Tarek Samhan     
  2. Tarek Samhan  w/o     
  Saturday@2 PM (TCWO Outdoor Clay Court)  Tarek Samhan   
  3. Karim Belkhir  w/o   
Thursday@5 PM (TCWO Indoor Clay Court) 
Karim Belkhir     
  4. Gary Hawkes  w/o  Saturday@6 PM (RSC Indoor Hard Court)        
    Alexandre Lungu     
  5. Darrshan Sureshi    6-4, 6-4     
 
Darrshan Sureshi       
  6. Jason Dupuis  6-2, 6-4         
  Tuesday@3 PM (TCWO Indoor Clay Court)  Alexandre Lungu       
  7. Mark Purves  7-5, 6-0  Sunday@ 12 PM (RSC Indoor Hard Court)     
Sunday@11 AM (RSC) 
Alexandre Lungu       
  8. Alexandre Lungu  w/0     
        Alexandre Lungu   
  9. Patrice Aubriot      3-6, 6-4, 6-1   
Thursday@ 5 PM (TCWO Indoor Clay Court) 
Ryan Zanganeh       
10. Ryan Zanganeh  w/o       
Friday@2 PM (TCWO Outdoor Clay Court)  Ryan Zanganeh     
11. Kevin Wilson  6-7, 7-6 (Ret.)       
Sunday@5 PM (RSC) 
Ky Tuong Ly         
12. Ky Tuong Ly  6-0, 6-3  Saturday@12 PM (TCWO Outdoor Clay Court)       
    Vlad Pirusca     
13. Anas Saha    6-0, 6-2     
Sunday@4 PM (TCWO) 
Galen Weaver       
14. Galen Weaver  w/o         
Thursday@5 PM (TCWO Indoor Clay Court)  Vlad Pirusca       
15. Vlad Pirusca  6-1, 6-2       
Wednesday@1 PM (TCWO Outdoor Clay Court) 
Vlad Pirusca         
16. Eric Simionescu  6-0, 6-1         
       
Sunday@6 PM (RSC Outdoor Clay Court) 
Alexandre Lungu 
17. Andrew Clark-Alfaro        6-2, 6-1 
Thursday@1 PM (TCWO Outdoor Clay Court) 
Tait Becke         
18. Tait Becke  6-4, 6-4         
Friday@6 PM (RSC Indoor Hard Court)  Tait Becke       
19. Sean Fitzpatrick  7-5, 6-1       
Sunday@4 PM (TCWO) 
Benjamin Hilderman         
20. Benjamin Hilderman  w/o  Saturday@12 PM (TCWO Outdoor Clay Court)       
    Tait Becke     
21. Jacob Luckasovitch    6-2, 3-6, 7-6(7)     
Sunday@4 PM (TCWO) 
Jacob Luckasovitch       
22. Steve Ray  w/o         
Friday@6 PM (TCWO Indoor Clay Court)  Jacob Luckasovitch       
23. Julian Burger  6-0, 6-2  Sunday@12 PM (RSC Indoor Hard Court)     
Wednesday@7 PM (TCWO Indoor Clay Court) 
Arun Tosing       
24. Arun Tosing  6-1, 7-6(5)       
      Tait Becke   
25. Teodor Novakovic      6-2, 6-4   
Wednesday@ 1 PM (TCWO Outdoor Clay Court) 
Teodor Novakovic       
26. Austin Flannigan  6-3, 5-7, 6-4       
Thursday@1 PM (TCWO Outdoor Clay Court)  Teodor Novakovic     
27. Benjamin Herfray  6-0, 6-1       
Monday@3 PM (TCWO Indoor Clay Court) 
Benjamin Herfray         
28. Paul Woollam  6-1, 6-3  Saturday@2 PM (TCWO Outdoor Clay Court)       
    Teodor Novakovic     
29. Paul Floch    6-2, 6-4     
Friday@4:30 PM (TCWO Indoor Clay Court) 
Paul Floch       
30. Samuel Roy  4-6, 7-5, 6-4         
Friday@7 PM (TCWO Indoor Clay Court)  Stan Bhend       
31. Olivier Pilon  6-1, 6-0       
Thursday@7 PM (TCWO Indoor Clay Court) 
Stan Bhend         
32. Stan Bhend  w/o