NCTA City Open Championships 2020  - Draw

NCTA City Open Championships 2020 - Mens Doubles

 

  1. Jeremy Gibbens-Schneider/Jordan Sweeney (1)      
  Jeremy Gibbens-Schneider/Jordan Sweeney (1)    
  2. Bye       
  Tuesday@7 PM (TCWO Indoor Clay Court)  Jeremy Gibbens-Schneider/Jordan Sweeney (1)  
  3. Alex Hnatovsky/Ronan Boyd  6-1, 6-1   
Saturday@8:30 PM (OTLBC) 
Alex Hnatovsky/Ronan Boyd     
  4. Jacob Luckasovitch/David Baranov  6-2, 7-5  Friday@8 PM (RSC Indoor Hard Court)       
    Jeremy Gibbens-Schneider/Jordan Sweeney (1)    
  5. Othman Ennaciri/Ali Bougbaba (6)   6-1, 6-3     
 
Othman Ennaciri/Ali Bougbaba (6)      
  6. Bye           
  Thursday@8 PM (RSC Outdoor Clay Court)  Othman Ennaciri/Ali Bougbaba (6)      
  7. Sacha Krishna/Evan Lockwood  6-3, 6-4  Saturday@9 AM (RSC Indoor Hard Court)     
Monday@6 PM (RSC Outdoor Court) 
Sacha Krishna/Evan Lockwood       
  8. Mitch Bouchard/Sacha Imbert  6-0, 6-1     
        Jeremy Gibbens-Schneider/Jordan Sweeney (1)  
  9. Jacob Leong/Marko Arezina (5)     6-4, 6-2   
Monday@5 PM (TCWO Indoor Clay Court) 
Cameron Montgomery/Hector Cameron       
10. Cameron Montgomery/Hector Cameron  6-1, 6-1       
Tuesday@1 PM (TCWO Indoor Clay Court)  Cameron Montgomery/Hector Cameron     
11. Mark Purves/Steve Bickerton  6-0, 6-2       
Saturday@8:30 PM (OTLBC) 
Steven Bowler/Charlie Mitchell         
12. Steven Bowler/Charlie Mitchell  6-1, 4-6, 10-2  Friday@6 PM (RSC Indoor Hard Court)       
    Cameron Montgomery/Hector Cameron     
13. Colin McAlpin/Mykell Reiffer (3)   7-5, 6-4     
 
Colin McAlpin/Mykell Reiffer (3)      
14. Bye           
Thursday@8:15 PM (RSC Outdoor Clay Court)  Colin McAlpin/Mykell Reiffer (3)      
15. Idhrak Asard/Darrshan Sureshi  6-2, 3-6, 10-5       
Monday@4 PM (RSC Outdoor Court) 
Andrew Clark-Alfaro/Teodor Novakovic         
16. Andrew Clark-Alfaro/Teodor Novakovic           
       
Sunday@6 PM (RSC Outdoor Clay Court) 
Jeremy Gibbens-Schneider/Jordan Sweeney (1)
17. Steven Hibberd/Robert Matheson        6-2, 6-1 
Sunday@ 1 PM (RSC) 
James Hartley/Eamonn Garry         
18. James Hartley/Eamonn Garry  6-1, 6-0         
Tuesday@7 PM (TCWO Indoor Clay Court)  Rassam Yazdi/Adrian Tudor (4)      
19. Bye  6-0, 6-2       
 
Rassam Yazdi/Adrian Tudor (4)        
20. Rassam Yazdi/Adrian Tudor (4)   Thursday@4 PM (RSC Outdoor Clay Court)       
    Ian Brander/Tudor Lungu (8)    
21. Ryan Chan/Tarek Sahman    7-5, 6-4     
Saturday@8:30 PM (OTLBC) 
Conno Hickson/Bruce Hickson       
22. Conno Hickson/Bruce Hickson  6-4, 6-3         
Tuesday@ 1 PM (TCWO Outdoor Clay Court)  Ian Brander/Tudor Lungu (8)      
23. Bye  6-3, 7-5  Saturday@9 AM (RSC Indoor Hard Court)     
 
Ian Brander/Tudor Lungu (8)      
24. Ian Brander/Tudor Lungu (8)        
      Ian Brander/Tudor Lungu (8)  
25. Jim Cameron/Jeff Henkelman      3-6, 6-4, 7-6(3)   
Saturday@7:30 PM (OTLBC) 
Jim Cameron/Jeff Henkelman       
26. Benjamin Hilderman/Emilio Velasquez  6-2, 6-2       
Sunday@7 PM (RSC)  Rolf Krantz/Kevin Drew (7)    
27. Bye  6-4, 6-4       
 
Rolf Krantz/Kevin Drew (7)        
28. Rolf Krantz/Kevin Drew (7)   Tuesday@ 8 PM (RSC Outdoor Clay Court)       
    Rolf Krantz/Kevin Drew (7)    
29. Alexandre Lungu/Mathius Dessureau    6-0, 6-4     
 
Alexandre Lungu/Mathius Dessureau       
30. Chittaranj Vinayak/Jeff McCarthy           
Sunday@7 PM (RSC)  Alexandre Lungu/Mathius Dessureau       
31. Bye  w/o       
 
Iancu Ghinda/James Ferguson (2)        
32. Iancu Ghinda/James Ferguson (2)